Drobečková navigace

Úvod > Střechy > Ploché střechy

Ploché střechy

Ploché (rovné) střechy jsou střechy, jejichž sklon je mezi 0 až 5°. Tyto střechy a jejich opravy realizujeme na průmyslových i veřejných objektech, rodinných domech, balkónech a terasách.

Provádíme rekonstrukce plochých střešních plášťů včetně zateplení (tepelné izolace), odvětrání, spádování a odvodnění plochých střech (svod vody z ploché střechy). Samozřejmostí je i montáž světlíků do plochých střech.

Realizace nové střechy

Při realizaci nové ploché střechy naši odborníci vyberou nejvhodnější skladbu ploché střechy tak, aby co nejvíce vyhovovala Vašim požadavkům. Výběr střešní krytiny závisí na typu střešního pláště, popř. na nosné konstrukci střechy.

Rekonstrukce stávající střechy

Při opravě či kompletní rekonstrukci ploché střechy naše společnost nejprve posoudí stav Vaší střechy včetně stavu jednotlivých vrstev. Následně po prohlédnutí doporučíme nejvhodnější řešení problému.

Naší snahou je neustále sledovat nové trendy a uvádět je za pomocí proškolených specialistů do praxe. Disponujeme rozsáhlým technickým vybavením, které pravidelně modernizujeme. Dodržování bezpečnostních zásad je pro nás samozřejmostí.

Na plochých střechách operují naši kvalifikovaní pracovníci se všemi typy modifikovaných, oxidovaných asfaltových pásů nebo např. s fóliemi na bázi PVC. Montáž provádíme natavováním i kotvením, vždy dle technologie předepsané výrobcem.

SERVIS - ÚDRŽBA - HAVÁRIE

Jsme si vědomi, že údržba a drobné opravy se v průběhu roku nevyhnou žádné stavbě. Ty nejnaléhavější zásahy souvisejí s poruchami střech a s nimi často spojeným zatékáním. Každá střecha potřebuje pravidelnou údržbu. Čas, který věnujete drobným opravám, se vám bohatě vrátí v ušetřených investicích do nákladné rekonstrukce.

Zatímco údržba šikmé střechy je pokud nevykazuje zásadní nedostatky celkem jednoduchá, plochá střecha vyžaduje pravidelnou péči. Těžší přístupnost šikmé střechy kompenzuje její nenáročná údržba. Vyšší nároky na údržbu ruku v ruce s nedobrými zkušenostmi s kvalitou plochých střech z nedávné minulosti jsou dodnes hlavními důvody odmítání takovéhoto způsobu zastřešení.
Problémům lze z velké části předejít již v projektu a při samotné realizaci stavby. V ideálním případě se opravy omezí na drobné zásahy, které zabrání praskání pláště, rezavění oplechování či ucpání střešního svodu.
Střecha by se měla kontrolovat nejméně dvakrát ročně, a to i v případě, že nejsou viditelné žádné skvrny. Ideálně vždy na podzim a pak na jaře, jelikož právě zima odhalí mnoho skrytých nedostatků.
Jestliže se na střeše tvoří louže, může to znamenat, že jsou ucpané střešní svody nebo že střecha není správně vyspádovaná. Porušená sněhová pokrývka po vydatnějším sněžení může indikovat poruchy tepelné izolace.

Nejjednodušší údržbu představuje vyčištění okapových žlabů, častěji svodů a vpustí od různých nečistot. Odstraňuje se mech, případné nálety rostlin, viditelné poruchy spojů a podobně. Pomůžeme i s opětovným natřením plechových částí - je-li potřeba.

Více o izolaci plochých střech se dozvíte na naší stránce IZOLATÉRSKÉ PRÁCE.