Drobečková navigace

Úvod > Střechy > Šikmé střechy

Šikmé střechy

Komplexní dodávka šikmých střech patří mezi naše hlavní činnosti. V rámci realizace provádíme veškeré tesařské práce, pokládku střešní krytiny, klempířské práce, montáž střešních oken, hromosvodů a dalších střešních doplňků, které jsou nezbytnou součástí každé kvalitní funkční střechy.

Nejčastěji využívanou krytinou jsou pálené nebo betonové tašky. Z lehkých plechových krytin jsou to profilované plechy, případně falcované střechy z PZ nebo TIZN a měděného plechu. Třetí skupinou jsou asfaltové šindele a šablony.

Důvěřujeme osvědčeným výrobcům, jako jsou Bramac, KM Beta, Tondach, Cembrit, Eternit, Lindab, Rheinzink, Ondusteel, Onduline, Ruukki, Izola, Iko, Powertekk, Tegola, Velux, Roto aj.
Pro praktickou představu šíře naší nabídky navštivte stránku referencí.

Typy šikmých střech

Šikmé střechy jsou střechy, jejichž sklon je mezi minimálně 5° až maximálně 45° (přes 45° již mluvíme o strmých střechách). Šikmé střechy dělíme podle tvaru na tři základní druhy:

Sedlová - Sedlová střech je nejběžnějším druhem šikmé střechy, má dvě střešní roviny. Někdy je nazývaná také jako “áčková” střecha díky jejímu tvaru do písmene A. Více najdete na stránce o sedlových střechách.

Valbová - Valbová střecha má na všech stranách šikmou střešní rovinu (valbu). Narozdíl od sedlové střechy tak nemá štíty. Více najdete na stránce o valbových střechách.

Pultová - Pultová střecha má jen jednu střešní rovinu se dvěma štíty. Takový typ střechy se nejvíce používá u objektů na hranici pozemku či na přístavky okolo domu. Více najdete na stránce o pultových střechách.

Klempířské práce

Klempířské práceObzvláště náročnými pracemi na preciznost a zručnost jsou práce klempířské. Hlavní funkcí klempířských prvků je chránit stavby proti srážkové vodě.

Jako základ pro dodávku klempířských konstrukcí nám slouží naše vlastní kompletně vybavená klempířská díla, kde jsou připravovány všechny hlavní prvky dodávky pro Vás. Díky tomu jsme schopní pokrýt klempířské zakázky velkého rozsahu ze všech dostupných materiálů, které jsou na trhu. Více o naší nabídce

Tesařské práce

Tesařské práceV oboru tesařských prací provádíme výrobu a montáž klasických krovů všech složitostí a to zejména vázané konstrukce včetně zvláštních úprav včetně sbíjených a lepených vazníků. V oblasti těchto prací jsme díky našim zkušenostem schopni realizovat i velmi složité stavby velkého rozsahu a objemu. V závislosti na velikosti projektu jsme schopni připravit pro Vás konstrukci krovu v našich prostorech a u Vás provést finální čistou instalaci. Samozřejmostí dodávky kompletního řešení jsou i statické posudky na lepené a sbíjené vazníky , které Vám dodáváme. Rekonstrukce a opravy krovů, nástavby a přístavby na rodinné a bytové domy provádíme v nejvyšší kvalitě. Více o naší nabídce

Zateplení šikmé střechy

Zateplení šikmé střechyZateplení šikmé střechy je osvědčeným způsobem jak nejenom zabránit únikům tepla během zimních měsíců, ale také způsob jak využít podkrovní prostor k bydlení. Ani klasické způsoby zateplení se však nevyhnuly přísným předpisům, a proto kromě systému zateplení mezi a pod krokvemi se stále více setkáváme i se systémy zateplení nad krokvemi.

Příhradový vazník

Příhradový vazníkPříhradový vazník je moderní tesařská konstrukce, složená z horního a dolního pásu, které jsou pospojovány svislicemi a příčkami. Jejich velkou výhodou je možnost snadné prefabrikace, a tím zkrácený čas montáže na stavbě. Provádí se zpravidla z prken a jednotlivé prvky se spojují zpravidla hřebíky či lepením. Používají se též plechové sbíjecí desky jimiž se vazníky spojují strojním lisováním. Příhradové vazníky se většinou používají na střechách mírného sklonu bez půdních prostor. Obvykle jsou trojúhelníkového tvaru, ale v zásadě jejich tvar není ničím omezen. Pomocí příhradových vazníků z lepených dřevěných nebo dřevoštěpkových profilů lze řešit i střechy velmi velkého rozpětí.